O regionie

Region Folgaria Lavarone

Znajduje się tutaj kurort narciarski łączący ze sobą, poprzez górskie zbocza, trzy miejscowości takie jak Lavarone, Folgaria i Luserna. Wszystkie leżą w regionie Trydent-Górna Andyga.

Wybierz dla siebie najbardziej dogodne miejsce noclegu a skibusy dowiozą Cię na wybrany stok nawet w innej miejscowości. Kurort jest szczególnie polecany dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem.

Folgaria
Folgaria

Na płaskowyżu Alpe Cimbra znajdują się tereny przystosowane do zjazdów rodzinnych. Dla najmłodszych brzdąców czeka wiele bezpiecznych tras z małym nachyleniem, które nadają się na saneczkowe szaleństwo.

Nie zabraknie również rozrywki dla nieco bardziej wymagających. Dawkę adrenaliny zapewni „Fondo Grande” – jest uważana za najtrudniejszą trasę tego regionu o długości 1,6 km.

Region Folgaria 

Folgaria

Tutaj czeka na Ciebie 74 km. tras narciarskich o zróżnicowanej trudności. Każdy młodszy czy starszy narciarz i snowboardzista znajdzie coś dla siebie. Począwszy od łatwych tras nadających się na pierwszą naukę jazdy po „Fondo Grande”, która zapewnia przez 1,6 km. dużą dawkę adrenaliny nawet doświadczonym.

Nie musisz martwić się dojazdem ponieważ bezpłatny ski-bus dowiezie Cię nawet z oddalonego o 15 km. Lavarone.

Folgaria

Snowpark Folgaria

Folgaria Snowpark

Fani wszelkich ewolucji i freeriderzy także znajdą coś dla siebie. Wszelkie Snowparki i Funparki czekają na przyjęcie fanów sportów ekstremalnych. Warto jest się chwilę dłużej zatrzymać w „Mazinga Park” chociażby dlatego, że można tutaj skorzystać ze znakomicie przygotowanych przeszkód oraz różnego rodzaju wyskoczni. Dostaniesz się tam wyciągiem krzesełkowym Cengio-Rosse.

Snowpark Folgaria

Lavarone 

Lavarone

Jeśli chcesz dostać się na teren narciarski Lavarone polecamy udać się do miejscowości Lavarone-Bertoldi skąd wyciągiem krzesełkowym dostaniesz się górę „Tablat”. Na górze masz do wyboru niebieskie i czerwone trasy, którymi możesz rozpocząć swoją przygodę z szusowaniem po tym regionie. Region ten oferuje 27 km. tras.

Folgaria
Lavarone

Malownicza trasa prowadząca przez sąsiednie wzniesienie „Ust” nad jeziorem w Malga Laghetto, prowadzi na najwyższy punkt Lavarone – Virgo Maria. Tutaj na wysokości 1 700 m.  rozpościera się widok na ośnieżone szczyty Alp. W tym miejscu dla fanów czarnych i urokliwych tras czeka nie lada gratka. Mianowicie „Avez del Prinzipe”- uznana za jedną z najpiękniejszych tras w całym Trydencie. A to wszystko za sprawą dostojnego 300-letniego i 60-metrowego świerka srebrzystego.

Dla dzieci również czaka sporo atrakcji w pobliskim Family Parku „Neveland”.

Snowpark Lavarone 

Lavarone Snowpark

Jeśli lubisz freestyle i silne emocje czekają na Ciebie liczne snowparki i funparki. Pierwszym z nich jest np. „Prinze Park”, którego łatwo zauważysz zjeżdżając z nartostrady nr 7. Wszelkie przeszkody są przystosowane dla osób początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych freeriderów i snowboardzistów.

Nie ma nic lepszego niż jazda przy dźwiękach ulubionej muzyki! Weź ze sobą ipoda i podłącz się do głośników stereo a funboxy i 7-metrowy kickbox oraz wiele innych przeszkód nie będą Ci straszne.

Snowpark Lavarone

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729