Trasy / Wyciągi

Trasy-Wyciągi

Mapa Folgaria Lavarone Alpe Cimbre

Wyróżniamy trasy Alpa Cimbre Folgaria Lavarone   takie jak: zielone,czerwone i niebieskie . Tras zielonych jest 8km, czerwonych 41km  ,czarnych 8km .W Folgaria- Lavarone są 35 wyciągi narciarskie na przykład: 21 wyciągów krzesełkowych, 9 wyciągów orczykowych.

Czego można oczekiwać decydując się na przyjazd do miejscowości Folgaria-Lavarone ? Przede wszystkim wielu zróżnicowanych tras. Na przybyłych gości czeka aż 30 stoków o różnych długościach, których łączna długość wynosi 100 kilometrów. Najdłuższa z nich ma 6 kilometrów. Bardzo chętnie przyjeżdżają tutaj także snowboardziści, którzy mają do dyspozycji nowoczesny snowpark oraz halfpipe.

Warto również wiedzieć, że znaleźć tu można 22 wyciągi oraz  gondolę, a cała stacja narciarska ma aż 57 hektarów powierzchni. Niewątpliwym atutem tej miejscowości jest bardzo łatwy dojazd, ponieważ Alpe Cimbra znajduje się zaraz obok autostrady, co oznacza, że z Warszawy można tam dojechać samochodem już w 14 godzin. Podróż autokarem trwa nieco dłużej i wynosi ona około 18 godziny.

Wyciągi Folgaria

Folgaria Wyciągi

Wyciągi Lavarone

Wyciągi Lavarone

Trasa Malga Piovernetta-Monte Pioverna

Trasa Agonistica

Trasa Agonistica to stok, który jak sama nazwa wskazuje ze względu na charakterystykę techniczną jest bardzo wymagający. Rróżnicą wysokości wynosi 280 m i długością 850 m wymaga maksymalnej koncentracji, dla tych którzy chcą zjechać po tym stoku śmiało i bez przystanków.

Ze względu na swoją charakterystykę techniczną został wybrany do rozgrywania międzynarodowego konkursu Alpe Cimbra Fis Children Cup -ex Trofeo Topolino- i jako miejsce szkoleń dla włoskiej drużyny narodowej A w slalomie gigancie oraz austriackiej drużyny narodowej.

Jest również miejscem, w którym rozgrywają się jedne z najważniejszych zawodów.Z tego powodu ten stok nazywany jest “stokiem mistrzów”.Dzięki swojej szerokości ten stok jest odpowiedni dla narciarzy o średnim poziomie zaawansowania, którzy jadąc porzeszonym skrętem i zmniejszoną prędkością mogą spróbować swoich sił na tym stoku o stromym nachyleniu

Trasa Avez del Priznep

Trasa Avez

Trasa Avez del Prinzep wzięła nazwę od wspaniałej białej jodły, która ma 60 m wysokości i 300 lat. Jest to największy egzemplarz tego drzewa w Europie, któremu nadano nazwę Avez del Prinzep.

Trasa z różnicą wysokości ponad 400 m i 2 km długości, jest jedną z najpiękniejszych tras w Trentino, na górną stację wjedziesz nowym wyciągiem krzesełkowym z 4 miejscami, prawdziwa “kultowa” trasa dla miłośników adrenaliny.

Przed zjazdem, zarezerwuj kilka minut, aby móc podziwiać niesamowitą panoramę na przepiękne Dolomity!

Trasa Rivetta

Trasa Rivetta

Trasa Rivetta ma różnicę wysokości 250 metrów i długość 1650 metrów.Jest to trasa czerwona, której techniczność i ciągła zmiana nachylenia sprawiają, że jest ona wyzwaniem nawet dla doświadczonych narciarzy.

Będąc na szczycie będziesz mógł wybrać pomiędzy Avez del Prinzep lub Rivetta (istnieje również łatwiejsza opcja dla początkujących

Trasy

Trasy
trasy folgaria
trasy
trasy

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729